top of page

Kas mēs esam?

Mēs esam kompānija, kas piedāvā plaša profila zemes darbus, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus. Strādājam atbildīgi, lai garantētu augstāko darbu izpildes kvalitāti.

 

Kā sakopt savu īpašumu? Zemes aerācija, nelīdzenu zālienu līdzināšana - Pievienotā vērtība Tavam īpašumam!


Vasara ir periods, kad novērojama izteikta būvniecības un apkārtnes uzkopšanas darbu aktivitāte. Šajos procesos bieži vien jāsastopas ar situācijām, kad apkārtnes zeme rada zināmus sarežģījumus celtniecības un uzkopšanas darbu sekmīgai realizācijai. SIA Quick Attach Jums piedāvā dažādus risinājumus, kā veiksmīgi pievienot vērtību savam īpašumam.


Ekspertu ieteikumi, lai Jūsu īpašums būtu labiekārtots un sakopts.


Kā labot nelīdzenus zālājus?
Tas notiek ar aerācijas frēzi, nofrēzējot paugurus un aizberot bedres, pēc tam norullējot ar vibrorulli.
Tādā veidā zālājs tiek izlīdzināts. Paralēli zemes virskārtā tiek veikta aerācija, līdz ar to zemei piekļūst skābeklis un zāle labāk aug.


Ko darīt pēc būvniecības darbiem, kad teritorija ir nelīdzena un bedraina?
Pēc būvniecības darbiem jāveic teritorijas līdzināšana, virsējās kārtas nogrābšana un sagatavošana zālāja sēšanai.


Ko darīt, ja teritorijā aug krūmi un koki, bet vēlos tur izveidot zālāju?
Mēs ieteiktu kokus un krūmus nozāģēt, pēc tam ir divas iespējas: pirmkārt, celmus izraut ar saknēm un teritoriju nolīdzināt, otrkārt, celmus un virsējo zemes kārtu safrēzēt 20 cm dziļumā zem zemes, iemaļot zemē safrēzēto celmu skaidas, kuras ar laiku sadalīsies un zeme iegūs mēslojumu.
Tādā veidā Jūs iegūsiet zemi zālāja sēšanai vai citām vajadzībām.


Ja esmu iegādājies zemi un gribu viņu norobežot, ko Jūs ieteiktu?
Mēs ieteiktu vienu no lētākajiem veidiem: uzstādīt lauksaimniecības tipa žogu ar impregnētiem, virpotiem stabiem un metāla sietu.
Tādā veidā Jūs iegūstat norobežotu teritoriju, kur neienāks meža zvēri, vai, ja plānojat turēt mājdzīvniekus, tas liegs viņiem izkļūt no teritorijas.


Ko darīt, ja manu iekopto zālienu pastāvīgi izrok meža cūkas, kā pret viņām cīnīties un kā sakopt lielos cūku rakumus?
Kā jau iepriekš minējām, Jūs varat uzstādīt lauksaimniecības žogu un papildus novilkt 3 rindās dzeloņstieples.
Kas saistīts ar cūku rakumiem, mēs varam piedāvāt šos postījumus salabot. Teritorijas virsējā kārta tiks pārfrēzēta, izlīdzināti visi rakumi, ja nepieciešams piesēts zāliens un pierullēta, kā rezultātā īsā laikā Jūsu teritorija tiks sakopta un iegūs iepriekšējo izskatu.


Vai varat palīdzēt, ja mans piemājas ceļš pavasaros ir neizbraucams? Vai šādam ceļam var veikt kādus uzlabojumus, lai uz tā nebūtu bedres un nestāvētu ūdens?
Jā, tādus ceļus varam labot. Tad ir nepieciešams ceļu apsekot, lai saprastu, pirmkārt, vai ūdenim ir kur palikt - vai ir grāvīši, otrkārt, vai ir nepieciešams papildināt Jūsu ceļa virskārtu, kas uzlabotu Jūsu ceļa filtrāciju un nestspēju, treškārt, vai Jūsu ceļam ir vajadzīgais profils.
Varbūt Jūsu ceļam ir nepieciešams veikt tikai virsējās kārtas safrēzēšanu 10 cm dziļumā, lai uztaisītu ceļa virsmu viendabīgāku un labāku ceļa virsmas filtrāciju, pēc tam pārrullēt ar vibrorulli.

 

Kas ir zemes rekultivācija?

Tā ir koku un krūmu sakņu sistēmas safrēzēšana 20 cm dziļumā un iemalšana zemē, kura, paliekot zemē, ar laiku sadalās un var palikt kā mēslojums. Tādā veidā tiek pārtraukta veģetācija, jo, safrēzējot celma virskārtu, tiek izrautas saknes dziļumā no vietas. Tāpēc, lai koki un krūmi pārtrauktu augt, ir nepieciešams izraustīt sakņu sistēmu.

 

Ja esmu izzāģējis krūmus no grāvjiem un ir palikuši tikai celmi, kā es varu no viņiem atbrīvoties?

Zemes rekultivāciju grāvjos veikt nav iespējams, jo tur ir pārāk liels slīpums, tāpēc ieteiktu no tiem atbrīvoties ar ekskavatora palīdzību.

 

Vai Jūs veicat rekultivāciju lielos apjomos?

Pamatā veicam rekultivāciju līdz 1 ha. Mums ir specializēta tehnika zemes rekultivācijai piemāju zemes, privātu teritoriju, parku un dārzu sakārtošanai.

 

Kas man jādara, ja esmu atbrīvojis savu aizaugušo teritoriju no kokiem un krūmiem un ir palikuši tikai celmi. Es gribētu tur iesēt zālīti.

Ja Jums ir palikusi nenopļauta zāle, vajadzētu nopļaut zāli. Būtu jāveic zemes rekultivācija (celmu un sakņu sistēmas frēzēšana līdz 20 cm dziļumā), bet ar to nepietiek, jo tālāk jāveic zemes virsējās kārtas sagatavošana zālāja sēšanai - virsējās kārtas līdzināšana, akmeņu un atlikušo sakņu sistēmas nogrābšana un nolasīšana. Ir ļoti svarīgi sagatavot zemes virsējo kārtu kvalitatīvi zālāja sēšanai. Tad, kad šie priekšdarbi ir izdarīti, varam veikt zālāja sēšanu. Ar vienu kg zālāja sēklas var izsēt no 50-80 m². 1 kg zālāja sēklas var maksāt no 4-8 EUR/kg.

 

Vai tad nepietiek tikai ar zemes rekultivāciju, lai varētu sēt zālīti? Priekš kam vajadzīga virsējās kārtas līdzināšana?

Safrēzējot zemi 20 cm dziļumā veidojas "uzpūtenis" un uzkāpjot uz šādas zemes, Jūsu kāja iegrims līdz pat potītei. Tādā zemē uzreiz zālāju sēt nevar. Tāpēc ir jāveic augstāk minētie priekšdarbi, atbrīvojot zemi no saknēm, kokiem un akmeņiem. Darbības veic ar zemes aerācijas frēzi.

 

Kad būtu pareizāk sēt zāli - pavasarī vai rudenī?

Pareizāk būtu pavasarī, bet ja Jūs savu zālāju iesēsiet līdz 20.septembrim, arī neko nebūsiet nokavējuši.

 

Cik varētu maksāt 1 m² zālāja sēšana?

Cena ir atkarīga no tā, kādā stāvoklī ir zeme. Ja uz Jūsu zemes ir nogriezti krūmi un ir celmi, un Jūs gribat iesēt zālāju, tad 1m2 cena līdz gatavai zālītei var izmaksāt līdz pat 1.25 EUR/m².

 

Kas būtu nepieciešams darīt, lai es iegūtu kvalitatīvu zālāju bez nezālēm?

Lai pilnībā atbrīvotu no nezālēm Jūsu zemes teritoriju, būtu nepieciešams nomiglot ar Roundup. Jāpagaida, kad zāle iznīkst pilnībā ar visu sakņu sistēmu un tikai pēc tam var veikt visas nepieciešamas darbības zālāja sēšanai, taču mūsu kompānija šādas darbības neveic, jo tā ir stipra inde, kas atstāj ietekmi ne tikai uz dabu, bet arī uz cilvēku.

bottom of page